/img/cien_lew1.gif
/img/cien_praw1.gif
obrazek
/files/logo_2019_565x170.png
/files/decathlon2.png
Ligowiec Mistrzów - Halowe rozgrywki dla Firm i Instytucji
Sezon Jesień 2019 Ligowiec Futsal przeszedł do historii. W minionym tygodniu zapadły pozostałe rozstrzygnięcia i trzeba przyznać, że mimo przedświątecznego rozluźnienia i wielu walkowerów nie obyło się bez emocji. W Ekstraklasie ciśnienie wytrzymał Risk&Trust, który zdobył ostatecznie wicemistrzostwo, a zadanie miał bardzo trudne, bo musiał pokonać samego mistrza. Na drugim szczeblu goniący SRB wygrał oba mecze, ale w ostatniej potyczce tego sezonu nerwy nie puściły Pilotowi, który obronił trzecie miejsce na koniec kampanii. Na trzecim froncie zaś sezon z kompletem dziewięciu zwycięstw zakończyła Polibuda. Zapraszamy na przegląd tego, co działo się w ostatniej jesiennej kolejce na halach przy Narbutta i Felińskiego.


Ekstraklasa:
W Ekstraklasie Ligowca Futsal znaliśmy już mistrza – JMP oraz wiedzieliśmy kto zajmie dwa kolejne miejsca – R&T oraz SGSP, ale niewiadomą pozostawało w jakiej kolejności. Ostatnią kwestią do rozstrzygnięcia było drugie spadkowe miejsce, o które walczyły jeszcze BRS oraz Rapid Risk. Zaległości w ostatniej serii miały nadrabiać ekipy RR oraz Albi Celectes, a zatem w kalendarzu były zaplanowane cztery starcia. Dwa z nich jednak zakończyły się walkowerami, a te rozstrzygnęły nam kto obok AC pożegnał się z Ekstraklasą. Wspomniana ekipa Jarka Senatora oddała dwa walkowery w tym BRS-owi, a temu do utrzymania brakowało jednego punktu. Co za tym idzie świeżo upieczonym drugoligowcem został Rapid Risk. Drugiego walkowera „Niebiescy” oddali właśnie ekipę Pawła Olszty, ale to było wiadome już dawno i tak naprawdę to zwycięstwo dawało jej jeszcze szansę na utrzymanie. Drugim warunkiem RR było pokonanie SGSP Warszawa, a ten mecz już doszedł do skutku. Wprawdzie „Strażacy” jak nigdy zjawili się bez zmian, ale i tak wystarczyło to, by pokonać graczy w zielonych trykotach 4:1 i przypieczętować brązowe medale. Do zwycięstwa zaś poprowadził ich autor trzech asyst, Adrian Bereza. Tak naprawdę „Strażacy” już przed tym meczem wiedzieli, że tak czy siak zostaną na trzecim miejscu w tabeli, ponieważ w meczu otwierającym ostatnią serię Risk&Trust stanął na wysokości zadania i pewnie pokonał świeżo upieczonego mistrza – JMP 7:2, przypieczętowując srebrne medale. Wprawdzie „Jeronimo” stawiło się bez kilku kluczowych graczy, ale i tak zwycięstwo R&T było pewne i zdecydowane. Do wicemistrzostwa poprowadził ich autor czterech goli i jednej asysty Jerzy Słupeczański, który cały sezon zakończyła jako drugi strzelec, trzeci asystent, natomiast wśród „Kanadyjczyków” także finiszował jako drugi. Co ciekawe jedną z bramek dla JMP zdobył Adrian Wrona, który w tej edycji absolutnie zdominował rywalizację indywidualne, wygrywając wszystkie trzy klasyfikacje. Wielkie Gratulacje!!! Reasumując Mistrzem Ligowca Futsal Jesień 2019 został JMP, wicemistrzem Risk&Trust, natomiast na trzecim miejscu finiszowała SGSP Warszawa. Do drugiej ligi zaś spadli Rapid Risk oraz Albi Celestes.

1 Liga:
Najwięcej zaś działo się na drugim froncie Ligowca Futsal, gdzie wciąż toczyła się walka o brąz oraz o drugie spadkowe miejsce, a co ciekawe obie sprawy były ze sobą bezpośrednio związane. W ostatniej kolejce zaplanowaliśmy cztery starcia, bo zaległości odrabiali zarówno SRB jak i NO10.pl. W woli ścisłości ci pierwsi walczyli w obu sprawach, zaś ci drudzy byli już pewni spadku. Niestety z czterech zaplanowanych meczów do skutku doszły zaledwie dwa. Jeszcze ciekawsze jest to, że oba walkowery otrzymał SRB, a zatem utrzymanie miał bez walki i co ciekawe w tej chwili wysunął się na trzecie miejsce, a zatem swoje zadanie wykonał nie wąchając nawet parkietu. O wszystkim zdecydował ostatni mecz tego sezonu, w którym AZS-WIT podejmował Pilota. W zaistniałej sytuacji „Akademikom” pozostała walka o utrzymanie, ale i do tego potrzebowali zwycięstwa i to najlepiej wysokiego. Tymczasem Kuba Ignaczewski i spółka, by zgarnąć krążki koloru brązowego także musieli wygrać. Liczyliśmy zatem na wielkie emocje i rzeczywiście je otrzymaliśmy, ale tylko w pierwszej połowie, która zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron w końcu wstrzelili się gracze w niebieskich trykotach, którzy zdobyli sześć kolejnych goli i potem nie pozwolili rywalowi na rozwinięcie skrzydeł, tryumfując finalnie 8:4. Taki wynik sprawił, że Pilot został trzecią drużyną rozgrywek, natomiast AZS spadł szczebel niżej. Najlepszy na placu okazał się autor hattricka, Kamil Żak, ale na uwagę zasługują dwie asysty Patryka Borowskiego, które dały mu tytuł najlepszego asystenta drugiego szczebla Ligowca Futsal. Mało tego dwa gole dla przegranej drużyny dołożył Karol Bujalski, który trochę na pocieszenie, ale jakby nie było został królem strzelców tego sezonu, wyprzedzając drugiego zawodnika w klasyfikacji, aż o dziesięć goli. Taka ilość trafień przełożyła się również na klasyfikację kanadyjską, która również padła łupem Bujalskiego. Tymczasem w drugim starciu, które doszło do skutku doczekaliśmy się nie lada sensacji. Otóż ostatni zespół rozgrywek NO10.pl nieoczekiwanie zremisował z mistrzem tej kampanii, Eurosportem Discovery 5:5. Niemal wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie, a my obejrzeliśmy jedno z najdynamiczniejszym starć tej edycji przy Narbutta. Obie ekipy postawiły na ofensywę, a efektem był końcowy remis. Złote medale sezonu Jesień 2019 wywalczył zatem Eurosport Discovery, srebrne przypadły ekipie UPS Zdrowie, brązowe zaś Pilotowi. Przypomnijmy, że dwie pierwsze drużyny wywalczyły awans do Ekstraklasy. Do trzeciej ligi tymczasem spadły zespoły AZS-WIT oraz NO10.pl.

2 Liga:
Na trzecim szczeblu Ligowca Futsal wszystko było już jasne, a ostatnie mecze miały nam ukształtować środek tabeli. Tak się jednak złożyło, że drużyny z miejsc 5-7 wygrały swoje mecze, a zatem tabela praktycznie nie drgnęła. W ostatniej kolejce zaplanowaliśmy pięć meczów, jednak aż trzy z nich zakończyło się walkowerami. Czwarty na koniec sezonu Kejskraszers oddał mecz bez walki złotym medalistom, graczom Polibudy, którzy tym samym zakończyli rozgrywki z kompletem dziewięciu zwycięstw. W kolejnym poniedziałkowym starciu zaś trzy darmowe punkty na swoje konto dopisała Finestra, która otrzymała walkowera od brązowych medalistów z Loco Motiv. Natomiast w jedynej czwartkowej konfrontacji na mecz nie stawili się gracze Plata o plomo, a co za tym idzie trzy oczka dopisało do swojego dorobku CMGT OPS. Ci pierwsi jesień zakończyli na ósmym zaś drudzy na piątym miejscu w tabeli. Tymczasem w jedynym poniedziałkowym meczu FC CPCQ22 bez najmniejszych problemów ograło Królewski Smak 8:4. Już po pierwszej połowie było 3:0 dla graczy w czarnych trykotach, którzy po zmianie stron dorzucili szybkie dwa gole, ustawiając sobie te zawody. Najlepszy na placu był Krzysztof Reszka, który dopisał do swojego konta po dwa gole i asysty, zostając tym samym jednym z dwóch królów strzelców tego szczebla Ligowca Futsal, natomiast do najwszechstronniejszego zawodnika ligi zabrakło mu jednego zagrania. Kolejni zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych wyklarowali nam się w drugim starciu ostatniej serii, który doszedł do skutku, a w którym srebrni medaliści nie dali rady siódmej drużynie tej edycji – Citi United, przegrywając ostatecznie 8:4. Tutaj oglądaliśmy niemal identyczny scenariusz co w poprzednim starciu. Citi wygrali pierwszą połowę 3:0, zaś na początku drugiej dorzucili kolejne dwa gole i potem kontrolowali już przebieg meczu. Jednak ci z „Budowlańców”, którzy mieli zapunktować, zrobili to. Paweł Hardej wbił hattricka, doganiając tym samym w klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów Reszkę i zostając wraz z nim królem strzelców rozgrywek. Najlepszym asystentem tego szczebla LF tymczasem został Bartłomiej Bogucki, który wprawdzie w tym meczu nie zanotował ostatniego zagrania, ale dołożył bramkę, a ta okazała się kluczową w klasyfikacji kanadyjskiej, którą również wygrał właśnie Bogucki, zgarniając podwójną koronę.




Zwróćcie szczególną uwagę na LOKALIZACJE rozgrywania meczów. Zespoły grające w PONIEDZIAŁKI i WTORKI będą grały na hali przy ul. Felińskiego 15.

Zespoły grające w CZWARTEK rozegrają swoje mecze na hali SP 85 przy ul. Narbutta 14.

Miejsce rozgrywania spotkania, wyświetla się obok terminu.
Uwaga, na ulicy Felińskiego prowadzony jest remont i trudniej znaleźć miejsce do parkowania. Proszę mieć to na uwadze.



Opiekunowie Ligi:

Terminarze - piotr.nowakowski@ligowiec.pl, 514-444-011
Hala i opisy poniedziałki, czwartki - arturmalecki16@gmail.com
Hala i opisy wtorki - Piotr Majak, opsmajuwa@wp.pl
Regulamin rozgrywek dostępny pod adresem

.........
Tabela - Liga Bankowa wiosna 2020 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Risk&Trust26200211000
2BRS26200195000
3Albi Celestes26200229000
4Duch Borzych2411097
5SGSP Warszawa131001311312
6JMP231011711000
7Loco Motiv231011512000
8Rapid Risk23101714000
9Kejskraszers23101111410-12
10Citi United1101044
11FC CPCQ2220002510
12Semper Victoria20002516
13CMGT OPS20002828
14Finestra20002125
...
Tabela - Ligowiec Futsal I liga jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Eurosport Discovery10258115028
2USP Zdrowie10217034735
3Pilot10155055044232
4ADC1015505293023-2
5AZS-WIT1093074649
6NO10.pl1041183470
...
Tabela - Ligowiec Futsal II liga jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Polibuda927900639
2OBI9217026423
3Loco Motiv9186035042
4Kejskraszers9155043637232
5CMGT OPS9124053437266
6FC CPCQ229124054351233
7Citi United912405484520-9
8Plata o plomo993062444
9Finestra962071654000
10Semper Victoria9310825611312




Historia Ligowca Mistrzów:

Pod tabelkami obecnego sezonu trochę historii Ligowca Mistrzów.
Rozegraliśmy dotychczas 49 sezonów. Zdarzało się, że były aż 4 poziomy. Zdarzył się też tylko ten jeden, najważniejszy. Poniżej kilka tabel podsumowujących dokonania najwybitniejszych uczestników Ekstraklasy (pogrubieni grali w ostatnich rozgrywkach; podlinkowanie przekierowuje do ich ostatenigo sezonu/meczu w Ekstraklasie):


Czołówka tabeli wszech czasów Ekstraklasy Ligowca Mistrzów:
Lp.DrużynaSez.Mecze (Wyg., Rem., Prz.)BramkiPkt.
1.Citi Handlowy31284 (156, 23, 105)1620 : 1297491
2.BRS16153 (130, 6, 17)998 : 422396
3.AZS WIT21190 (84, 11, 95)886 : 908263
4.Grospol.pl1194 (77, 6, 11)554 : 220237
5.PKO Bank Polski15135 (72, 12, 51)630 : 538228
6.Toyota Radość14121 (70, 14, 37)633 : 450224
7.Muniak i Synowie14124 (59, 8, 57)493 : 469185
8.Securitas13113 (57, 9, 47)594 : 622180
9.SGSP Warszawa768 (50, 3, 15)391 : 211153
10.Auto Plaza979 (35, 8, 36)347 : 391113
11.Dowództwo Garnizonu Warszawa1197 (36, 5, 56)390 : 465113
12.Stroer Polska984 (35, 5, 44)386 : 427110
13.Pilot14123 (34, 5, 84)474 : 727107
14.SMA434 (33, 0, 1)328 : 8199
15.Bosch/Siemens763 (30, 3, 30)292 : 30093
16.Toyota Motor Poland981 (27, 4, 50)332 : 49185
17.Wodociągi655 (26, 6, 23)277 : 22584
18.Jimmy Bradley's Irish Bar546 (26, 4, 16)209 : 14682
19.PSC Constans10100 (21, 9, 70)336 : 54072
20.TVN539 (22, 4, 13)235 : 19870
25.USP Zdrowie980 (19, 6, 55)336 : 55463
38.Sante327 (11, 1, 15)128 : 11134
42.JMP327 (10, 2, 15)113 : 13732
52.OBI547 (7, 6, 34)163 : 35227
55.WideLaw327 (8, 1, 18)101 : 15125
63.bezawarii.com218 (6, 2, 10)80 : 11720

Czołówka klasyfikacji medalowej wszech czasów Ekstraklasy Ligowca Mistrzów:
Lp.DrużynaSez.Medale (Złote, Srebrne, Brązowe)
1.BRS1615 (13, 1, 1)
2.Grospol.pl1111 (9, 1, 1)
3.Citi Handlowy3117 (3, 4, 10)
4.PKO Bank Polski1510 (3, 4, 3)
5.Toyota Radość148 (3, 1, 4)
6.SMA44 (3, 1, 0)
7.SGSP Warszawa77 (2, 2, 3)
8.Muniak i Synowie145 (2, 1, 2)
9.AZS WIT215 (1, 3, 1)
10.Securitas135 (1, 1, 3)
11.TVN52 (1, 1, 0)
Casino Olympic52 (1, 1, 0)
Jimmy Bradley's Irish Bar52 (1, 1, 0)
14.Garaż52 (1, 0, 1)
15.Natra21 (1, 0, 0)
Fritolay B.G.21 (1, 0, 0)
Bysiory21 (1, 0, 0)
Temple Villa London11 (1, 0, 0)
Kolporter S.A.11 (1, 0, 0)
20.Wodociągi63 (0, 2, 1)
46.Sante31 (0, 0, 1)
54.bezawarii.com20 (0, 0, 0)
WideLaw30 (0, 0, 0)
OBI50 (0, 0, 0)
JMP30 (0, 0, 0)
USP Zdrowie90 (0, 0, 0)

Czołówka klasyfikacji strzelców wszech czasów Ekstraklasy Ligowca Mistrzów:
Lp.ZawodnikBramkiIle dla jakiej drużyny
1.Jarosław Senator356Citi Handlowy
2.Rafał Polakowski305BRS (274), GrECo JLT Polska (31)
3.Piotr Jarosiewicz304Aspen (12), BobiRed.pl (49), Dream Team (27), Pilot (2), Securitas (133), Toyota Radość (81)
4.Karol Bujalski228AZS WIT (222), PJM (6)
5.Tomasz Zdrojewski182Citi Handlowy
6.Michał Sadowski155BRS
7.Janusz Zaborowski153Citi Handlowy (144), Pilot (9)
8.Adam Wielgołaski152PKO Bank Polski (148), ZBM IZ (4)
9.Patryk Polowczyk133BRS (112), GrECo JLT Polska (21)
10.Damian Majewski127Citi Handlowy
11.Krzysztof Zbyrasz118Toyota Motor Poland
Damian Niuk118Citi Handlowy
13.Paweł Tarnowski114Auto Plaza
14.Jakub Ignaczewski113Pilot
15.Marcin Turowski112Citi Handlowy
16.Krzysztof Bogacki110SMA
17.Dominik Skorża106Grospol.pl
18.Paweł Ereminowicz105bezawarii.com (7), FC Ursynów (4), PKO Bank Polski (3), Toyota Radość (91)
19.Marcin Mazur104BobiRed.pl (15), USP Zdrowie (89)
20.Marek Bis103BobiRed.pl (38), USP Zdrowie (65)
21.Kamil Kopeć98Panfil (57), WideLaw (41)
Andrzej Ryś98Citi Handlowy
23.Piotr Rasztawicki89Grospol.pl
Artur Lepianka89Bosch/Siemens
25.Konrad Maniak86Pilot
26.Paweł Zawadil83Toyota Radość
27.Radosław Tomaszewski82PKO Bank Polski
28.Wojciech Borowiec78Casino Olympic
29.Łukasz Błaszczyk77Garaż
Marcin Pietrzycki77La Grande (17), Muniak i Synowie (29), Reuters (31)
Paweł Wąs77AZS WIT (71), PJM (6)
Stanisław Buława77AZS WIT (25), Stroer Polska (52)
33.Tomasz Jasiński76Desperado (71), Muniak i Synowie (5)
34.Andrzej Krzystek75Quantum
35.Damian Borowski73Bilfinger Infrastructure (16), BRS (20), Wodociągi (37)
Rade Jakic73BRS
37.Paweł Rakoczy72Bysiory (28), Dowództwo Garnizonu Warszawa (44)
Maciej Szot72AZS WIT
39.Dawid Jędruch69Grospol.pl (64), Orco Group (5)
Kamil Grochowina69Auto Plaza

Klasyfikacja królów strzelców wszech czasów Ekstraklasy Ligowca Mistrzów (zawodnicy):
Lp.ZawodnikIle tytułówIle dla jakiej drużyny
1.Piotr Jarosiewicz6BobiRed.pl (2), Dream Team (1), Securitas (2), Toyota Radość (1)
Rafał Polakowski6BRS
3.Jarosław Senator4Citi Handlowy
4.Wojciech Borowiec3Casino Olympic
5.Marcin Turowski2Citi Handlowy
Krzysztof Bogacki2SMA
Paweł Ereminowicz2Toyota Radość
Kamil Kopeć2Panfil (1), WideLaw (1)
Adam Wielgołaski2PKO Bank Polski
Rafał Wielądek2Aspen (1), Securitas (1)
11.Mariusz Trubacz1Clear Channel
Piotr Koziczyński1Toyota Radość
Michał Fabisiewicz1Toyota Radość
Tomasz Jasiński1Desperado
Karol Bujalski1AZS WIT
Łukasz Błaszczyk1Garaż
Sebastian Urbańczyk1Gras Savoye
Stefaniak1VIP Studium Ochrony
Stanisław Buława1Stroer Polska
Kamil Żak1Saska PGC Team
Wojciech Kromka1TVN
Paweł Wąs1AZS WIT
Zbigniew Peda1Craxi
Karol Milewski1Samba
Michał Palczewski1RUP Praga
Tomasz Świder1USP Zdrowie
Iwanicki1Praga Północ
Michał Dobkowski1Stroer Polska
Maciej Pijewski1PKO Bank Polski

Klasyfikacja królów strzelców wszech czasów Ekstraklasy Ligowca Mistrzów (zespoły):
Lp.ZespółIle tytułówKto je zdobywał
1.BRS6Rafał Polakowski
Citi Handlowy6Jarosław Senator (4), Marcin Turowski (2)
3.Toyota Radość5Michał Fabisiewicz (1), Paweł Ereminowicz (2), Piotr Jarosiewicz (1), Piotr Koziczyński (1)
4.Securitas3Piotr Jarosiewicz (2), Rafał Wielądek (1)
Casino Olympic3Wojciech Borowiec
PKO Bank Polski3Adam Wielgołaski (2), Maciej Pijewski (1)
7.AZS WIT2Karol Bujalski (1), Paweł Wąs (1)
BobiRed.pl2Piotr Jarosiewicz
Stroer Polska2Michał Dobkowski (1), Stanisław Buława (1)
SMA2Krzysztof Bogacki
11.Praga Północ1Iwanicki
Garaż1Łukasz Błaszczyk
Desperado1Tomasz Jasiński
Gras Savoye1Sebastian Urbańczyk
RUP Praga1Michał Palczewski
Aspen1Rafał Wielądek
TVN1Wojciech Kromka
Panfil1Kamil Kopeć
Craxi1Zbigniew Peda
Clear Channel1Mariusz Trubacz
Dream Team1Piotr Jarosiewicz
USP Zdrowie1Tomasz Świder
VIP Studium Ochrony1Stefaniak
WideLaw1Kamil Kopeć
Saska PGC Team1Kamil Żak
Samba1Karol Milewski

W powyższych zestawieniach uwzględnione zostały tylko mecze rund zasadniczych i finałowych. Nie były brane pod uwagę mecze eliminacyjne.
Stan na dzień: 2019-03-29, czyli na koniec sezonu zima 2019.

[piotr.nowakowski@ligowiec.pl">

e-TarNet