obrazek
Ligowiec Mistrzów - Halowe rozgrywki dla Firm i Instytucji
Ligowiec Mistrzów Zima 2019 wkracza w decydującą fazę.
Za nami kolejna seria Ligowca Mistrzów Zima 2019. W Ekstraklasie na dwie kolejki przed końcem sezonu w walce o mistrzostwo pozostały już tylko dwie ekipy - AZS WIT oraz BRS, a co ciekawie ci drudzy w meczu na szczycie pokonali JMP, eliminując Jeronimo z walki o złoto. Z kolei w pierwszej lidze na samotne prowadzenie wysunęła się ponownie Ulitima, która jednak nie musiała nawet wychodzić na parkiet, otrzymując darmowe trzy oczka. Mało tego sensacyjnej porażki doznała La Zabawa, która wprawdzie utrzymała swoją pozycje, ale traci do lidera trzy punkty. Zapraszamy na krótkie podsumowanie piątej kolejki Ligowca Mistrzów.

Ekstraklasa:

Po piątej kolejce zimowej edycji Ligowca Mistrzów już tylko prowadząca dwójka AZS WIT oraz BRS liczy się w walce o mistrzostwo Ekstraklasy. Duża w tym zasługa tych drugich, którzy w meczu na szczycie odprawili z kwitkiem JMP, wyłączając Jeronimo z walki o „dzban”. Starcie to otwierało piątą serię zimowej edycji i dostarczyło nam solidnej dawki emocji. Najwięcej było ich w pierwszych dwudziestu minutach, po których BRS prowadził tylko 2:1. Mało tego pięć minut po przerwie Adrian Wrona doprowadził do remisu, ale jak się później okazało podziałało to na rywala jak płachta na byka. Ciężar gry wziął na siebie po raz kolejny Rafał Polakowski, który poprowadził biało-niebieskich do piątego zwycięstwa w sezonie, strzelając do końca meczu cztery z pięciu goli. Ostatecznie w hicie kolejki BRS pewnie pokonał JMP 7:2, ale nie wystarczyło to do objęcia prowadzenie w tabeli Ekstraklasy. Dużo efektowniejsze zwycięstwo odniósł bowiem AZS WIT, który z kolei na zakończenie tej serii rozgromił bezawarii.com 18:5 i pozostał na fotelu lidera. „Akademicy” zagrali bardzo dobre zawody. Wyróżnić należy cały zespół, ale my skupiliśmy się na trójce, która zdominowała klasyfikacje indywidualne. Prowadzenie w wyścigu po koronę króla strzelców objął z piętnastoma golami Paweł Wąs, który „Bezawaryjnym” zaaplikował pięć trafień i dołożył trzy asysty. Natomiast wśród najlepszych asystentów ligi swojego kolegę z drużyny Staszka Buławę (cztery gole i trzy asysty) dogonił Karol Bujalski (dwie bramki i sześć asyst), a obaj panowie legitymują się piętnastoma ostatnimi podaniami. Na najniższym stopniu podium utrzymał się z kolei JMP, który jednak traci do pierwszej dwójki już sześć punktów i praktycznie zamknął sobie drogę nawet do wicemistrzostwa. Potknięcie trzeciej drużyny w tabeli skrupulatnie wykorzystali gracze Sante, którzy bez najmniejszych problemów pokonali USP Zdrowie 10:0 i zbliżyli się do JMP na dwa punkty, przeskakując w tabeli bezawarii.com. Po raz kolejny kluczową rolę odegrał Michał Aleksandrowicz, który tym razem zapisał na swoi koncie pięć goli, a świetnie wsparł go autor pięciu ostatnich zagrań Krzysztof Kowalski. W pozostałym starciu swoje premierowe zwycięstwo tej zimy odnieśli gracze OBI, którzy w pokonanym polu zostawili WideLaw, tryumfując pewnie 7:3. Kluczem do tryumfu była pierwsza połowa, w której „Budowlańcy” zagrali na dużo większej skuteczności niż rywal i do przerwy prowadzili 4:1. Tym samym OBI wykaraskało się ze strefy spadkowej, a wielka w tym zasługa dwójki Bartek Bogucki (dwa gole i dwie asysty) - Damian Sadkowski (dwa gole i trzy asysty), która miała udział przy wszystkich golach.

1 Liga:

Po pięciu tygodniach rywalizacji zimowej edycji Ligowca Mistrzów w pierwszej lidze na samotne prowadzenie ponownie wysunęła się Ultima, która jednak by to osiągnąć nie musiała nawet wychodzić na parkiet. Po pierwsze swój wtorkowy meczu niespodziewanie przegrała La Zabawa, a po drugie rywal lidera - RKS Okęcie - zmuszony był poddać mecz walkowerem i tym sposobem gracze rodem z Francji zapisali na swoim koncie darmowe trzy punkty, zostając przy okazji samotnym liderem zaplecza Ekstraklasy. Tymczasem wicelider we wtorkowy wieczór stoczył niezwykle dramatyczne starcie, które na jego nieszczęście skończyło się zwycięstwem PSK 5:4. Początkowo faworyzowana La Zabawa długo prowadziła 1:0, ale drugie dziesięć minut pierwszej odsłony ewidentnie przespała, dając sobie wbić trzy gole do przerwy. Po zmianie stron LZ doprowadziła do remisu, ale gracze rodem z Portugalii pokazali charakter i odpowiedzieli dwoma golami, a potem mimo wielkich emocji w samej końcówce nie dali się już rywalowi dogonić, sprawiając przy okazji największą sensację tej serii. Najlepszy na placu był autor hattricka Luis Oliveira, który tym samym przesunął się na drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów, gdzie cały czas prowadzi gracz Ultimy Naizan Martin. Żeby było ciekawiej również wśród najlepszych asystentów prowadzenie nie uległo zmianie, a tam także na czele jest Naizan, któremu jednak towarzyszy kolega z drużyny Thomas Sobieski. W dwóch pozostałych starciach piątej serii Ligowca Mistrzów byliśmy świadkami premierowych zwycięstw. Najpierw pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotował Pilot, który po wielkiej dramaturgii pokonał NO10.pl 8:5. Obie ekipy niemal cały mecz szły łeb w łeb, a do 38' na tablicy widniał rezultat 5:5. Więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowała ekipa Kuby Ignaczewskiego, która wbiła trzy gole w dwie minuty, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Także Tango Warszawa może się pochwalić pierwszym kompletem punktów, a ich ofiarą okazał się SRB. Młoda ekipa z Warszawy od początku sezonu gra bardzo ambitnie, ale na tle bardziej doświadczonych i wyrachowanych drużyn nie mogła za wiele zdziałać. Tym razem było inaczej. Tango już do przerwy prowadziło 3:1, a po zmianie stron mimo wielkiego nacisku rywala wytrzymało zarówno tempo jak i trudy tego starcia i zwyciężyło ostatecznie 6:3. Bohaterem zwycięzców okazał się autor hattricka Mikołaj Pniewski.