/img/cien_lew1.gif
/img/cien_praw1.gif
obrazek
/files/oferta_klubowa_ligowiec.jpg
Ligowiec Mistrzów - Halowe rozgrywki dla Firm i Instytucji
Czwarta kolejka Ligowca FUTSAL za nami.


Najbliższy tydzień na futsalowych parkietach, będzie niezwykle ciekawy, m.in. będziemy mieli przyjemność doglądać zmagań na każdym szczeblu rozgrywkowym, gdzie zespoły z górnej części tabeli będą musiały stawić czoło bardzo mocnym drużyną, które po nie najlepszym wejściu w sezon są głodne gry, a przede wszystkim zwycięstw.
Zapraszamy na zapowiedź piątej kolejki rozgrywek Ligowiec Futsal!

Ekstraklasa:

Na najwyższym poziomie rozgrywkowym wicelider (JMP) zmierzy się z Rapid Risk. Na papierze faworytem są ci pierwsi jednak już niejednokrotnie RR. zaskoczyli nas swoim zaangażowaniem i poświęceniem. W drugim spotkaniu lider bieżących rozgrywek (Risk&Trust) podejmie niżej ocenianych zawodników Albi Celestes, którym w tym sezonie nie udało się jeszcze zdobyć żadnego punktu - to czy nadejdzie upragnione przełamanie dowiemy się we wtorek o godzinie 21:15 w hali przy ulicy Felińskiego 15! Jako ostatni na ekstraklasowe parkiety w tym tygodniu wyjdą zawodnicy SGSP Warszawa oraz BRS - ,,strażacy" w tym sezonie ambicjami i świetną grą zaskakują wszystkich fanów jak i analityków, jednak dalej brakuje im przełożenia świetnej gry na wyniki. Ich rywalem będzie mocna i bardzo doświadczona drużyna BRS, która podobnie jak SGSP nie jest w stanie przełożyć dokładnej i dobrej gry na równie dobre wyniki.

I Liga:

Na pierwszoligowych parkietach na zabraknie emocji, a jako pierwsi dostarczą nam ich ,,Piloci" oraz zawodnicy SRB - po dwóch kolejkach tylko tym pierwszym udało się zdobyć jedynie trzy punkty, jednak to spotkanie zapowiada się na niezwykle emocjonujące z uwagi na fakt, że przełamanie i zdobycie punktów w tym meczu może każdy zespół przybliżyć do ciasnej czołówki tabeli. W tym samym tygodniu ,,Piloci" będą musieli zmierzyć się z ostatnią drużyną w tabeli - NO10.pl - mimo dwóch meczów w zaledwie dwa dni są oni w stanie odnieść okazałe zwycięstwo. W podobnej sytuacji są zawodnicy SRB, którzy 48. godzin po pierwszym spotkaniu będą mieli za zadanie zmierzyć się z świetnie dysponowanym zespołem USP Zdrowie, który w tym sezonie walczy z Eurosport Discovery oraz AZS - WIT o awans do futsalowej Ekstraklasy. Tutaj docieramy do najciekawszego meczu w bieżącej kolejce bowiem Eurosport Disc. oraz AZS wyjdą o godzinie 20:35 na parkiet, aby udowodnić komu bardziej należy się awans - to spotkanie może w znaczącym stopniu przybliżyć jeden z dwóch zespołów do fotelu lidera.

II Liga:

Na najniższym szczeblu rozgrywkowym sytuacja wygląda inaczej - pierwsze dwa zespoły mają na swoim koncie równo 9. punktów zaś kolejne cztery o trzy mniej (jedno zwycięstwo). Zapowiada to bardzo wyrównaną kolejkę, w której każdy mecz będzie miał duży wpływ na ustawienie w tabeli. Najciekawiej zapowiada się spotkania pomiędzy : Plata o plomo (#5) oraz Kejskraszers (#3). Największą szansę na objęcie fotelu lidera z rąk OBI (w tym tygodniu nie grają) ma zespół Loco Motiv, który zmierzy się z młodym zespołem Królewskiego Smaku - angażowania nigdy im nie brakuje jednak w decydujących momentach brakuje chłodnej głowy.

Serdecznie zapraszamy na kolejną kolejkę rozgrywek #Ligowiec_Futsal, w której na pewno nie zabraknie emocji, pięknych bramek oraz radości z samej gry!


A.M.


Zwróćcie szczególną uwagę na LOKALIZACJE rozgrywania meczów. Zespoły grające w PONIEDZIAŁKI i WTORKI będą grały na hali przy ul. Felińskiego 15.

Zespoły grające w CZWARTEK rozegrają swoje mecze na hali SP 85 przy ul. Narbutta 14.

Miejsce rozgrywania spotkania, wyświetla się obok terminu.
Uwaga, na ulicy Felińskiego prowadzony jest remont i trudniej znaleźć miejsce do parkowania. Proszę mieć to na uwadze.



Opiekunowie Ligi:

Terminarze - piotr.nowakowski@ligowiec.pl, 514-444-011
Hala i opisy poniedziałki, czwartki - arturmalecki16@gmail.com
Hala i opisy wtorki - Piotr Majak, opsmajuwa@wp.pl

......
Tabela - Ligowiec Futsal Ekstraklasa jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1JMP5155003916000
2Risk&Trust5155003412000
3SGSP Warszawa562032417
4Rapid Risk431031025000
5BRS431031331000
6Albi Celestes500052443
...
Tabela - Ligowiec Futsal I liga jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Eurosport Discovery412400249
2USP Zdrowie493012412
3Pilot462021520132
4AZS-WIT46202242010-2
5NO10.pl431031729000
6SRB40004620
.........
Tabela - Ligowiec Futsal II liga jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1OBI493012013265
2Kejskraszers4930119810-1
3Loco Motiv49301292210-4
4Citi United462022916000
5Polibuda26200133000
6Plata o plomo362011310000
7Finestra43103620132
8Królewski Smak33102514230
9CMGT OPS43103111910-2
10FC CPCQ2240004929




Historia Ligowca Mistrzów:

Pod tabelkami obecnego sezonu trochę historii Ligowca Mistrzów.
Rozegraliśmy dotychczas 49 sezonów. Zdarzało się, że były aż 4 poziomy. Zdarzył się też tylko ten jeden, najważniejszy. Poniżej kilka tabel podsumowujących dokonania najwybitniejszych uczestników Ekstraklasy (pogrubieni grali w ostatnich rozgrywkach; podlinkowanie przekierowuje do ich ostatenigo sezonu/meczu w Ekstraklasie):


Czołówka tabeli wszech czasów Ekstraklasy Ligowca Mistrzów:
Lp.DrużynaSez.Mecze (Wyg., Rem., Prz.)BramkiPkt.
1.Citi Handlowy31284 (156, 23, 105)1620 : 1297491
2.BRS16153 (130, 6, 17)998 : 422396
3.AZS WIT21190 (84, 11, 95)886 : 908263
4.Grospol.pl1194 (77, 6, 11)554 : 220237
5.PKO Bank Polski15135 (72, 12, 51)630 : 538228
6.Toyota Radość14121 (70, 14, 37)633 : 450224
7.Muniak i Synowie14124 (59, 8, 57)493 : 469185
8.Securitas13113 (57, 9, 47)594 : 622180
9.SGSP Warszawa768 (50, 3, 15)391 : 211153
10.Auto Plaza979 (35, 8, 36)347 : 391113
11.Dowództwo Garnizonu Warszawa1197 (36, 5, 56)390 : 465113
12.Stroer Polska984 (35, 5, 44)386 : 427110
13.Pilot14123 (34, 5, 84)474 : 727107
14.SMA434 (33, 0, 1)328 : 8199
15.Bosch/Siemens763 (30, 3, 30)292 : 30093
16.Toyota Motor Poland981 (27, 4, 50)332 : 49185
17.Wodociągi655 (26, 6, 23)277 : 22584
18.Jimmy Bradley's Irish Bar546 (26, 4, 16)209 : 14682
19.PSC Constans10100 (21, 9, 70)336 : 54072
20.TVN539 (22, 4, 13)235 : 19870
25.USP Zdrowie980 (19, 6, 55)336 : 55463
38.Sante327 (11, 1, 15)128 : 11134
42.JMP327 (10, 2, 15)113 : 13732
52.OBI547 (7, 6, 34)163 : 35227
55.WideLaw327 (8, 1, 18)101 : 15125
63.bezawarii.com218 (6, 2, 10)80 : 11720

Czołówka klasyfikacji medalowej wszech czasów Ekstraklasy Ligowca Mistrzów:
Lp.DrużynaSez.Medale (Złote, Srebrne, Brązowe)
1.BRS1615 (13, 1, 1)
2.Grospol.pl1111 (9, 1, 1)
3.Citi Handlowy3117 (3, 4, 10)
4.PKO Bank Polski1510 (3, 4, 3)
5.Toyota Radość148 (3, 1, 4)
6.SMA44 (3, 1, 0)
7.SGSP Warszawa77 (2, 2, 3)
8.Muniak i Synowie145 (2, 1, 2)
9.AZS WIT215 (1, 3, 1)
10.Securitas135 (1, 1, 3)
11.TVN52 (1, 1, 0)
Casino Olympic52 (1, 1, 0)
Jimmy Bradley's Irish Bar52 (1, 1, 0)
14.Garaż52 (1, 0, 1)
15.Natra21 (1, 0, 0)
Fritolay B.G.21 (1, 0, 0)
Bysiory21 (1, 0, 0)
Temple Villa London11 (1, 0, 0)
Kolporter S.A.11 (1, 0, 0)
20.Wodociągi63 (0, 2, 1)
46.Sante31 (0, 0, 1)
54.bezawarii.com20 (0, 0, 0)
WideLaw30 (0, 0, 0)
OBI50 (0, 0, 0)
JMP30 (0, 0, 0)
USP Zdrowie90 (0, 0, 0)

Czołówka klasyfikacji strzelców wszech czasów Ekstraklasy Ligowca Mistrzów:
Lp.ZawodnikBramkiIle dla jakiej drużyny
1.Jarosław Senator356Citi Handlowy
2.Rafał Polakowski305BRS (274), GrECo JLT Polska (31)
3.Piotr Jarosiewicz304Aspen (12), BobiRed.pl (49), Dream Team (27), Pilot (2), Securitas (133), Toyota Radość (81)
4.Karol Bujalski228AZS WIT (222), PJM (6)
5.Tomasz Zdrojewski182Citi Handlowy
6.Michał Sadowski155BRS
7.Janusz Zaborowski153Citi Handlowy (144), Pilot (9)
8.Adam Wielgołaski152PKO Bank Polski (148), ZBM IZ (4)
9.Patryk Polowczyk133BRS (112), GrECo JLT Polska (21)
10.Damian Majewski127Citi Handlowy
11.Krzysztof Zbyrasz118Toyota Motor Poland
Damian Niuk118Citi Handlowy
13.Paweł Tarnowski114Auto Plaza
14.Jakub Ignaczewski113Pilot
15.Marcin Turowski112Citi Handlowy
16.Krzysztof Bogacki110SMA
17.Dominik Skorża106Grospol.pl
18.Paweł Ereminowicz105bezawarii.com (7), FC Ursynów (4), PKO Bank Polski (3), Toyota Radość (91)
19.Marcin Mazur104BobiRed.pl (15), USP Zdrowie (89)
20.Marek Bis103BobiRed.pl (38), USP Zdrowie (65)
21.Kamil Kopeć98Panfil (57), WideLaw (41)
Andrzej Ryś98Citi Handlowy
23.Piotr Rasztawicki89Grospol.pl
Artur Lepianka89Bosch/Siemens
25.Konrad Maniak86Pilot
26.Paweł Zawadil83Toyota Radość
27.Radosław Tomaszewski82PKO Bank Polski
28.Wojciech Borowiec78Casino Olympic
29.Łukasz Błaszczyk77Garaż
Marcin Pietrzycki77La Grande (17), Muniak i Synowie (29), Reuters (31)
Paweł Wąs77AZS WIT (71), PJM (6)
Stanisław Buława77AZS WIT (25), Stroer Polska (52)
33.Tomasz Jasiński76Desperado (71), Muniak i Synowie (5)
34.Andrzej Krzystek75Quantum
35.Damian Borowski73Bilfinger Infrastructure (16), BRS (20), Wodociągi (37)
Rade Jakic73BRS
37.Paweł Rakoczy72Bysiory (28), Dowództwo Garnizonu Warszawa (44)
Maciej Szot72AZS WIT
39.Dawid Jędruch69Grospol.pl (64), Orco Group (5)
Kamil Grochowina69Auto Plaza

Klasyfikacja królów strzelców wszech czasów Ekstraklasy Ligowca Mistrzów (zawodnicy):
Lp.ZawodnikIle tytułówIle dla jakiej drużyny
1.Piotr Jarosiewicz6BobiRed.pl (2), Dream Team (1), Securitas (2), Toyota Radość (1)
Rafał Polakowski6BRS
3.Jarosław Senator4Citi Handlowy
4.Wojciech Borowiec3Casino Olympic
5.Marcin Turowski2Citi Handlowy
Krzysztof Bogacki2SMA
Paweł Ereminowicz2Toyota Radość
Kamil Kopeć2Panfil (1), WideLaw (1)
Adam Wielgołaski2PKO Bank Polski
Rafał Wielądek2Aspen (1), Securitas (1)
11.Mariusz Trubacz1Clear Channel
Piotr Koziczyński1Toyota Radość
Michał Fabisiewicz1Toyota Radość
Tomasz Jasiński1Desperado
Karol Bujalski1AZS WIT
Łukasz Błaszczyk1Garaż
Sebastian Urbańczyk1Gras Savoye
Stefaniak1VIP Studium Ochrony
Stanisław Buława1Stroer Polska
Kamil Żak1Saska PGC Team
Wojciech Kromka1TVN
Paweł Wąs1AZS WIT
Zbigniew Peda1Craxi
Karol Milewski1Samba
Michał Palczewski1RUP Praga
Tomasz Świder1USP Zdrowie
Iwanicki1Praga Północ
Michał Dobkowski1Stroer Polska
Maciej Pijewski1PKO Bank Polski

Klasyfikacja królów strzelców wszech czasów Ekstraklasy Ligowca Mistrzów (zespoły):
Lp.ZespółIle tytułówKto je zdobywał
1.BRS6Rafał Polakowski
Citi Handlowy6Jarosław Senator (4), Marcin Turowski (2)
3.Toyota Radość5Michał Fabisiewicz (1), Paweł Ereminowicz (2), Piotr Jarosiewicz (1), Piotr Koziczyński (1)
4.Securitas3Piotr Jarosiewicz (2), Rafał Wielądek (1)
Casino Olympic3Wojciech Borowiec
PKO Bank Polski3Adam Wielgołaski (2), Maciej Pijewski (1)
7.AZS WIT2Karol Bujalski (1), Paweł Wąs (1)
BobiRed.pl2Piotr Jarosiewicz
Stroer Polska2Michał Dobkowski (1), Stanisław Buława (1)
SMA2Krzysztof Bogacki
11.Praga Północ1Iwanicki
Garaż1Łukasz Błaszczyk
Desperado1Tomasz Jasiński
Gras Savoye1Sebastian Urbańczyk
RUP Praga1Michał Palczewski
Aspen1Rafał Wielądek
TVN1Wojciech Kromka
Panfil1Kamil Kopeć
Craxi1Zbigniew Peda
Clear Channel1Mariusz Trubacz
Dream Team1Piotr Jarosiewicz
USP Zdrowie1Tomasz Świder
VIP Studium Ochrony1Stefaniak
WideLaw1Kamil Kopeć
Saska PGC Team1Kamil Żak
Samba1Karol Milewski

W powyższych zestawieniach uwzględnione zostały tylko mecze rund zasadniczych i finałowych. Nie były brane pod uwagę mecze eliminacyjne.
Stan na dzień: 2019-03-29, czyli na koniec sezonu zima 2019.

[piotr.nowakowski@ligowiec.pl">

e-TarNet