/img/cien_lew1.gif
/img/cien_praw1.gif
obrazek
/files/logo_2019_565x170.png
Ligowiec Ladies Cup 2019
Ligowiec Ladies Cup 2019
Ponad 200 uczestniczek, 40 meczów, 16 zespołów, 2 boiska a zwycięzca mógł być tylko JEDEN! Krótko mówiąc - Ligowiec Ladies CUP 2019 za nami! Czas na parę słów podsumowania.

15 grudnia na boiskach Warszawianki odbyła się kolejna edycja kultowego turnieju Ligowiec Ladies Cup. Z roku na rok turniej cieszy się coraz większym powodzeniem. W tej edycji wzięło udział łącznie 16 zespołów.

W czterech grupach znalazły się po cztery zespoły. Mieliśmy przyjemność doglądać zmagań stołecznych drużyn, jak i również z Radomia, Raszyna, Piastowa, Łodzi i Wrocławia! Każdy zespół po rozegraniu trzech meczów w fazie grupowej niezależnie od wyników miał możliwość rozegrania kolejnych spotkań o poszczególne miejsca (wyniki oraz statystyki turnieju znajdziecie na pod adresem: http://ligowiec.pl/n459_.php).
Jako pierwsze do pojedynku o miejsca XIII-XVI stanęły zawodniczki AKS Zły, FC WAW i Etnoliga. Do tego grona również zaliczał się zespół WAP, jednak przez problemy kadrowe nie były w stanie rozegrać w fazie pucharowej żadnego meczu i został sklasyfikowany na XVI pozycji. W tej sytuacji rozegraliśmy ,,trójmecz”. AKS Zły w tych pojedynkach grał jak z nut, dzięki czemu udało im się zająć XIII miejsce. Tuż za nimi uplasowało się FC WAW (XIV) oraz Etnoliga (XV).

W tym samym czasie na drugim boisku były rozgrywane półfinały o miejsce IX, gdzie lepiej poradziły sobie zawodniczki Piastovii Piastów, które w fazie pucharowej wygrały oba spotkania, w tym ,,mały finał” - 3:0 Aquick. W meczu o XI miejsce WAP Girls Bemowo II pokonało 1:0 UKS Mazovię.
Po zakończeniu rywalizacji o miejsca IX-XVI nadszedł moment na walkę o V miejsce. Po dwóch półfinałach, w meczu o V miejsce MKSN Mazosze Warszawa pokonało 2:0 Raszyn I. Dwadzieścia minut później przegrani półfinału zmierzyli się w bezpośrednim pojedynku o VII miejsce, gdzie lepsze okazały się zawodniczki Zamłynia Radom, które po piętnastu minutach walki zwyciężyły aż 4:1 nad AWL Wrocław.

Nadszedł czas na najważniejsze mecze półfinałowe V edycji Ligowiec Ladies CUP 2019. W pierwszym meczu Grembach Fiero! Łódź zdobyło tylko jedną bramkę przeciwko WAP Girls Bemowo I. To wystarczyło by znaleźć się w wielkim finale. W drugim półfinale Like a Girl uległo 0:2 drugiej drużynie Raszyna (Raszyn II).

Równo o godzinie 17:20 WAP Girls Bemowo I zapewniło sobie miejsce na podium wygraną 2:0 nad Like a Girl.
W wielkim finale pomiędzy Raszyn II a Grembach Fiero! Łódź poziom był nieprawdopodobnie wyrównany, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden – a był to zespół z Raszyna, który wygrał 3:0!

Poza pucharami za miejsca I-IV zostały również wręczone nagrody indywidualne.
Najlepsza bramkarka - Karolina Usnarska (Raszyn II)
MVP Turnieju – Justyna Głodowska (WAP Girls Bemowo I),
Mistrzyni Asyst – Martyna Ściegienna (Raszyn II) ex aequo z Roksaną Dziadek (AKS Zły) - po 4 asysty.
Królowa Strzelczyń – Anna Kaźmierczak(AKS Zły) - 8 bramek.

Serdecznie dziękujemy każdej drużynie za wzięcie udziału w tym fantastycznym widowisku, poświęcenie i zaangażowanie. I mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok na VI edycji turnieju LIGOWIEC LADIES CUP :-).

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /n459_.php:85 Stack trace: #0 {main} thrown in /n459_.php on line 85