/img/cien_lew1.gif
/img/cien_praw1.gif
obrazek
/files/oferta_klubowa_ligowiec.jpg
Klasa Biznes
Ligowiec Biznes wraca po letniej przerwie!
Zapowiedź kolejki w #Ligowiec_Biznes!

Koniec sezonu jesiennego w #Ligowiec_Biznes zbliża się wielkimi krokami, stąd też coraz więcej emocji przed nami. W Ekstraklasie niepokonani Panattoni Europe zagrają z Lingaro, w I Lidze hitem będzie starcie Naczelnego Sądu Administracyjnego z PKO BP Finat. Na drugim szczeblu w Grupie A szansę na objęcie prowadzenia w tabeli będą mieli Lagardere Travel Retail, o ile wygrają mecz z Agfa Graphics. W Grupie B z kolei wicelider Innogy podejmie Mindpeak. Zapraszamy na zapowiedź kolejki w #Ligowiec_Biznes!

Ekstraklasa:

W Ekstraklasie przyjdzie nam zobaczyć cztery gry i już w pierwszej z nich powinno być interesująco, gdyż na placu stawią się Panattoni Europe i zawsze groźne Lingaro. Faworytem rzecz jasna będzie aktualny lider, który pewnie podąża ku obronie tytułu, ale ich przeciwnicy niejednokrotnie pokazywali, że potrafią grać w piłkę. Na pewno więc powalczą tutaj, by sprawić niespodziankę. FC Hanoi od początku sezonu prezentuje się tyleż solidnie, co pechowo, stąd też ich dorobek punktowy daleki jest od wyśnionego. Trzy remisy i dwie nieznaczne porażki tego najlepszym dowodem. PRA Group jednak są w znacznie gorszej sytuacji, gdyż do tej pory nie zdobyli ani jednego oczka. Teraz przed nimi chyba ostatnia szansa, by powalczyć o utrzymanie, ale patrząc na formę obu drużyn, to jednak Wietnamczycy sprawiali do tej pory dużo lepsze wrażenie. Starcie Barberiana z Saska PGC Team może dać odpowiedź, o co będą walczyły oba zespoły. Ekipa w czarnych trykotach dotychczas zbierała frycowe w elicie, Saska zaś jak tu zgarnie pełną pulę, to może podłączyć się do wyścigu o podium. My spodziewamy się zaciętej rywalizacji, w której o wyniku będzie mogła zaważyć dyspozycja dnia. Trotka.waw.pl FC Modżajto ostatnio zagrała najsłabsze spotkanie od dawna, więc nie powinno im zabraknąć motywacji, by jak najszybciej zrehabilitować się za nieudany występ. W zupełnie innych nastrojach znajduje się Irydion, który idzie jak burza i zajmuje znakomite jak na beniaminka trzecie miejsce z ledwie punktem straty do lidera. I chociaż do końca rozgrywek jeszcze długa droga, to w wypadku triumfu zespół Krzysztofa Białożyta będzie mógł śmiało pomyśleć o miejscu na pudle. Jednak coś czujemy, że tak doświadczona drużyna jak Trotka zagra na sto procent swoich możliwości, co tylko uatrakcyjni to widowisko.

I Liga:

Starcia w I Lidze od razu zaczniemy od mocnego uderzenia, gdyż zmierzą się mocni kandydaci do walki o mistrzostwo, czyli Naczelny Sąd Administracyjny i PKO BP Finat. Zespół Piotra Mikuckiego przewodzi w tabeli i tylko raz dał się pokonać tej jesieni. Z kolei drużyna Mariusza Golęby prezentowała się ostatnio znakomicie, ogrywając innych konkurentów do awansu takich jak Budimex czy BobiRed. I tu, w wypadku wygranej, otworzy się przed nimi autostrada do tytułu, ale z naszych źródeł wiemy, że nie wystąpi ich najlepszy strzelec Adam Biegaj, który doznał kontuzji. Mimo tego spodziewamy się w tym meczu fajerwerków i jesteśmy pewni, że piłkarskiej jakości nie zabraknie. Wspomniany BobiRed.pl w zeszłej serii gier przegrał i teraz musi jak najszybciej wrócić na zwycięski szlak, jeśli marzy im się awans. MoneyGram póki co zamykają ligową stawkę, ale prawie każde ich spotkanie tej jesieni było gwarantem emocji do ostatnich sekund. Dlatego i tutaj liczymy na moc wrażeń i widowisko, w którym zobaczymy sporo bramek. W rywalizacji GT z Aldesą ciężko wskazać faworyta. Spotkają się tu zespoły o zbliżonym potencjale, które biegle odnajdują się zarówno w ataku pozycyjnym, jak i kontrach. Nieco wyżej u bukmacherów cenione są akcje „pomarańczowych”, gdyż posiadają szeroką, zgraną kadrę, a w ekipia Filipa Błasiaka bywało z tym różnie w tych rozgrywkach. W potyczce Ministerstwa Obrony Narodowej i PZU Sport Team także powinno być ciekawie. MON po nieudanej inauguracji wyraźnie złapał wiatr w żagle, ale i ich przeciwnik w zeszłotygodniowym występie w końcu się przełamał. Po obu stronach znajdują się indywidualności, które potrafią przesądzić o zwycięstwie, ale coś nam się wydaje, że kluczem do sukcesu będzie tu defensywa. Ewentualna porażka może przekreślić szanse na awans do Ekstraklasy zarówno dla Budimeksu, jak i NatWestu. Stąd też jesteśmy więcej niż pewni, że w ich bezpośredniej potyczce zobaczymy walkę o komplet punktów, gdyż stawka tego widowiska do tego wprost obliguje.

II Liga – Grupa A:

Drugoligową Grupę A otworzy konfrontacja Moventum z NFOŚiGW. W obu składach nie brak zawodników o inklinacjach do gry ofensywnej, wystarczy przypomnieć takie nazwiska jak Łukasz Zalewski czy Mateusz Krajewski, zatem o gole nie powinniśmy się martwić. Obie drużyny też słyną z tego, że nigdy nie odpuszczają, więc i boiskowej walki będziemy mieli pewnie pod dostatkiem. A kto okaże się lepszy? Dowiemy się już wkrótce. Nissan Zaborowski i Restauracja 4 Czwarte nie najlepiej zaczęły jesienne zmagania, ale teraz obie ekipy rozkręciły się, co miało też swoje odzwierciedlenie w ligowej tabeli. Wygrana tutaj może zapewnić duży spokój na finiszu sezonu, zatem jest o co się bić. I coś nam się wydaję, że emocje w tym meczu będą do samego końca. Lagardere Travel Retail może po tej kolejce zostać liderem. Żeby tak się stało, musi wygrać z nieobliczalną Agfa Graphics. Na papierze faworytem rzecz jasna będzie LTR, ale nie odbieramy szans na niespodziankę ekipie AG.

II Liga – Grupa B:

W Grupie B lider KDP będzie pauzować, ale za ich plecami toczy się walka o drugie, premiowane awansem miejsce. Harbor Center po fantastycznym starcie rozgrywek ostatnio wpadł w dołek. Przed nimi dobra okazja, by się przełamać, ale o to niekoniecznie musi być łatwo, gdyż ich najbliższy rywal, DSV, to wyjątkowo nieobliczalna ekipa. I jeśli zawodnicy w biało-fioletowych trykotach stawia się w mocnym zestawieniu, to powinni powalczyć o co najmniej remis. Innogy gra tej jesieni bardzo efektywnie, czego najlepszym dowodem jest druga pozycja w stawce. Mindpeak zaś od początku drugoligowych zmagań notował regularny progres i w zeszłotygodniowym meczu po raz pierwszy sięgnął po komplet punktów. W bezpośredniej rywalizacji tych zespołów na papierze faworytem będą zawodnicy w żółtych strojach, ale coś czujemy, że będzie to dla nich trudna przeprawa. W spotkaniu sąsiadów, czyli piątego PIT-RADWAR S.A. i szóstego legalalliance.pl nie podejmujemy się wskazać kandydata do zgarnięcia pełnej puli, gdyż obie drużyny mają zbliżone umiejętności jako kolektyw, indywidualności też im nie brakuje. O końcowym rezultacie może przesądzić tu lepsza skuteczność, stąd też na barkach takich snajperów jak Filip Domagalski i Grzegorz Świercz duża odpowiedzialność. LEKAP znajduje się w gronie drużyn, które mogą sięgnąć po awans. ProService Finteco zaś zajmuje przedostatnią pozycje i chociaż posiada w kadrze chociażby świetnie wyszkolonego technicznie Artura Możdżonka, to wydaję nam się, że po stronie ich oponentów jest więcej atutów. Lecz jak najlepiej zweryfikuje to postawa na boisku.
_________________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy na najciekawsze akcje i bramki z boisk Ligowca Biznes!

Nasz kanał znajdziecie pod adresem:

Ligowiec Biznes - bramki i najciekawsze akcje!

Zachęcamy do udostępniania swoich wyczynów na waszych profilach Facebook'owych i oznaczania Ligowca!

Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku oraz oznaczania siebie oraz kolegów na fotografiach z rozgrywek - www.facebook.com/Ligowiec

Ligowiec na Facebook'u






Opiekun rozgrywek jest do dyspozycji pod adresem mailowym: biznes @ ligowiec.pl oraz pod numerem telefonu 514-444-002. A także oczywiście w naszym biurze przy wejściu do budynku Warszawianki.

......
Tabela - Ligowiec Biznes Ekstraklasa jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Panattoni Europe6165103217
2Irydion6134112821
3Grospol.pl5124012210
4Saska PGC Team6103123227133
5Flying Bisons510311231610-3
6Trotka.waw.pl FC Modzajto782231824
7Lingaro641142229
8FC Hanoi530321518000
9Barberian531041624000
10PRA Group500051133
.........
Tabela - Ligowiec Biznes I liga jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Naczelny Sąd Administracyjny7155023928132
2BobiRed.pl815503422710-2
3PKO BP Finat5124013523132
4Budimex712403433410-2
5GT792322126
6NatWest782232233
7PZU Sport Team772141927131
8Ministerstwo Obrony Narodowej67213212410-1
9Aldesa651231929
10MoneyGram630331727000
...
Tabela - Ligowiec Biznes II liga - grupa A jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Lagardere Travel Retail6155015420132
2Cargill6144202510
3LS World6134114414
4NFOŚiGW6103122622133
5WideLaw593023222
6Nissan Zaborowski562031624
7Restauracja 4 Czwarte441121431000
8Agfa Graphics641141434000
9Moventum531042435000
10POLSOJA50005542
......
Tabela - Ligowiec Biznes II liga - grupa B jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1KDP618600417
2Innogy7165112910
3LEKAP613411309
4PIT-RADWAR S.A.612402189132
5Harbor Center693033317134
6legalalliance.pl79304262910-4
7DSV662041720
8Bisnode531041118134
9ProService Finteco73106115723-2
10Mindpeak63105125210-2
e-TarNet